VJ2225Y474KBCAT4X
Mfr.Part #
VJ2225Y474KBCAT4X
Description
CAP CER 0.47UF 200V X7R 2225
Length :
5.7404mm
Width :
6.35mm
Voltage - Rated DC :
200V
Voltage - Rated :
200V
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Thickness :
2.1844mm
Published :
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±10%
Factory Lead Time :
16 Weeks
Capacitance :
0.47µF
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Series :
VJ OMD
Size / Dimension :
0.226Lx0.250W 5.74mmx6.35mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Soft Termination, High Voltage
Applications :
Boardflex Sensitive
Datasheets
VJ2225Y474KBCAT4X
Vishay / Vitramon VJ2225Y474KBCAT4X
VJ OMD 0.47μF 200V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.226Lx0.250W 5.74mmx6.35mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
VJ2225Y474KBCAT4X Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.226Lx0.250W 5.74mmx6.35mm.The operating temperature should be greater than -55°C in order to achieve stable operation.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 200V, it can operate.
VJ2225Y474KBCAT4X Features
a size/dimension of 0.226Lx0.250W 5.74mmx6.35mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 200V