VJ2225Y394MXCAT
Mfr.Part #
VJ2225Y394MXCAT
Description
CAP CER 0.39UF 200V X7R 2225
Factory Lead Time :
16 Weeks
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Series :
VJ
Voltage - Rated DC :
200V
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
150°C
Surface Mount, MLCC
Depth :
6.35mm
Length :
5.59mm
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.220Lx0.250W 5.59mmx6.35mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
0.39µF
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated :
200V
Datasheets
VJ2225Y394MXCAT
VJ 0.39μF 200V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.220Lx0.250W 5.59mmx6.35mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
VJ2225Y394MXCAT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.220Lx0.250W 5.59mmx6.35mm.Stable operation requires a temperature higher than -55°C.This coefficient equals X7R indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.The voltage - Rated DC of 200V allows it to function.
VJ2225Y394MXCAT Features
a size/dimension of 0.220Lx0.250W 5.59mmx6.35mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 200V