VJ2225Y183KBRAT4X
Mfr.Part #
VJ2225Y183KBRAT4X
Description
CAP CER 0.018UF 1.5KV X7R 2225
Voltage - Rated :
1500V 1.5kV
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Thickness :
2.1844mm
Width :
6.35mm
Max Operating Temperature :
125°C
Factory Lead Time :
17 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
0.018μF
Tolerance :
±10%
Length :
5.7404mm
Size / Dimension :
0.226Lx0.250W 5.74mmx6.35mm
Datasheets
VJ2225Y183KBRAT4X
Vishay / Vitramon VJ2225Y183KBRAT4X
VJ OMD 0.018μF 1500V 1.5kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.226Lx0.250W 5.74mmx6.35mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
VJ2225Y183KBRAT4X Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.226Lx0.250W 5.74mmx6.35mm.The operating temperature should be greater than -55°C in order to achieve stable operation.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
VJ2225Y183KBRAT4X Features
a size/dimension of 0.226Lx0.250W 5.74mmx6.35mm