VJ2225Y153KBFAT4X
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VJ2225Y153KBFAT4X
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
2225 (5763 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.015UF 2KV X7R 2225
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
17 Weeks
Voltage - Rated :
2000V 2kV
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Tolerance :
±10%
Length :
5.7404mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Thickness :
2.1844mm
Width :
6.35mm
Max Operating Temperature :
125°C
Series :
VJ OMD
Feature :
Soft Termination, High Voltage
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.226Lx0.250W 5.74mmx6.35mm
Temperature Coefficient :
X7R
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
0.015µF
Published :
Mount :
Surface Mount
Datasheets
VJ2225Y153KBFAT4X
Vishay / Vitramon VJ2225Y153KBFAT4X
VJ OMD 0.015μF 2000V 2kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.226Lx0.250W 5.74mmx6.35mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
VJ2225Y153KBFAT4X Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.226Lx0.250W 5.74mmx6.35mm.In order to achieve stable operation, the operating temperature should be greater than -55°C.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is X7R.
VJ2225Y153KBFAT4X Features
a size/dimension of 0.226Lx0.250W 5.74mmx6.35mm