VJ2225Y124KBCAT4X
Mfr.Part #
VJ2225Y124KBCAT4X
Description
CAP CER 0.12UF 200V X7R 2225
Voltage - Rated :
200V
Thickness :
2.1844mm
Voltage - Rated DC :
200V
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
6.35mm
Size / Dimension :
0.226Lx0.250W 5.74mmx6.35mm
Capacitance :
0.12μF
1 (Unlimited)
Dielectric :
X7R
Length :
5.7404mm
Max Operating Temperature :
125°C
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Datasheets
VJ2225Y124KBCAT4X
Vishay / Vitramon VJ2225Y124KBCAT4X
VJ OMD 0.12μF 200V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.226Lx0.250W 5.74mmx6.35mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
VJ2225Y124KBCAT4X Overview
Programs on this device are of 0.226Lx0.250W 5.74mmx6.35mm size/dimension.Temperatures greater than -55°C are recommended for stable operation.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with X7R being the highest temperature coefficient.The unit can operate at 200V Volts DC - Rated DC.
VJ2225Y124KBCAT4X Features
a size/dimension of 0.226Lx0.250W 5.74mmx6.35mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 200V