VJ2225Y103KBLAT4X
Mfr.Part #
VJ2225Y103KBLAT4X
Description
CAP CER 10000PF 630V X7R 2225
Length :
5.7404mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Operating Temperature :
125°C
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Thickness :
2.1844mm
Voltage - Rated :
630V
Dielectric :
X7R
Capacitance :
10000pF
Factory Lead Time :
16 Weeks
Width :
6.35mm
Size / Dimension :
0.226Lx0.250W 5.74mmx6.35mm
Voltage - Rated DC :
630V
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±10%
Datasheets
VJ2225Y103KBLAT4X
Vishay / Vitramon VJ2225Y103KBLAT4X
VJ OMD 10000pF 630V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.226Lx0.250W 5.74mmx6.35mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
VJ2225Y103KBLAT4X Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.226Lx0.250W 5.74mmx6.35mm.The operating temperature should be higher than -55°C to achieve stable operation.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is X7R.Ceramic capacitor runs on voltage of 630V - Rated DC.
VJ2225Y103KBLAT4X Features
a size/dimension of 0.226Lx0.250W 5.74mmx6.35mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 630V