VJ2225Y103KBCAT4X
Mfr.Part #
VJ2225Y103KBCAT4X
Description
CAP CER 10000PF 200V X7R 2225
Capacitance :
10000pF
Width :
6.35mm
2225 (5763 Metric)
Dielectric :
X7R
Voltage - Rated :
200V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.226Lx0.250W 5.74mmx6.35mm
Voltage - Rated DC :
200V
Tolerance :
±10%
Length :
5.7404mm
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness :
2.1844mm
Published :
Datasheets
VJ2225Y103KBCAT4X
Vishay / Vitramon VJ2225Y103KBCAT4X
VJ OMD 10000pF 200V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.226Lx0.250W 5.74mmx6.35mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
VJ2225Y103KBCAT4X Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.226Lx0.250W 5.74mmx6.35mm.In order to achieve stable operation, the operating temperature should be greater than -55°C.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is X7R.Ceramic capacitor is able to operate wCeramic capacitorh the voltage - Rated DC of 200V.
VJ2225Y103KBCAT4X Features
a size/dimension of 0.226Lx0.250W 5.74mmx6.35mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 200V