VJ2225Y103JBRAT4X
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VJ2225Y103JBRAT4X
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
2225 (5763 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 10000PF 1.5KV X7R 2225
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Factory Lead Time :
17 Weeks
Applications :
Boardflex Sensitive
Published :
Feature :
Soft Termination, High Voltage
Size / Dimension :
0.226Lx0.250W 5.74mmx6.35mm
Series :
VJ OMD
Voltage - Rated :
1500V 1.5kV
Thickness :
2.1844mm
Tolerance :
±5%
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
10000pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Mount :
Surface Mount
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
X7R
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
5.7404mm
Width :
6.35mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
VJ2225Y103JBRAT4X
Vishay / Vitramon VJ2225Y103JBRAT4X
VJ OMD 10000pF 1500V 1.5kV Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.226Lx0.250W 5.74mmx6.35mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
VJ2225Y103JBRAT4X Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.226Lx0.250W 5.74mmx6.35mm.The operating temperature should be higher than -55°C to achieve stable operation.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is X7R.
VJ2225Y103JBRAT4X Features
a size/dimension of 0.226Lx0.250W 5.74mmx6.35mm