VJ2225A821JBAAT4X
Mfr.Part #
VJ2225A821JBAAT4X
Package / Case
2225 (5763 Metric)
Description
CAP CER 820PF 50V NP0 2225
Tolerance :
±5%
Width :
6.35mm
Max Operating Temperature :
125°C
Voltage - Rated DC :
50V
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.226Lx0.250W 5.74mmx6.35mm
Capacitance :
820pF
Voltage - Rated :
50V
Length :
5.7404mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Min Operating Temperature :
-55°C
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Thickness :
2.1844mm
Datasheets
VJ2225A821JBAAT4X
Vishay / Vitramon VJ2225A821JBAAT4X
VJ OMD 820pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.226Lx0.250W 5.74mmx6.35mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
VJ2225A821JBAAT4X Overview
Ceramic capacitor is 0.226Lx0.250W 5.74mmx6.35mm in size/dimension for this device.An operating temperature greater than -55°C is necessary for stable operation.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G NP0.A voltage of 50V is required to operate this capacitor.
VJ2225A821JBAAT4X Features
a size/dimension of 0.226Lx0.250W 5.74mmx6.35mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V