VJ2225A682KBBAT4X
Mfr.Part #
VJ2225A682KBBAT4X
Description
CAP CER 6800PF 100V NP0 2225
Max Operating Temperature :
125°C
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Width :
6.35mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
6800pF
Voltage - Rated DC :
100V
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Tolerance :
±10%
Thickness :
2.1844mm
Size / Dimension :
0.226Lx0.250W 5.74mmx6.35mm
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Length :
5.7404mm
Datasheets
VJ2225A682KBBAT4X
Vishay / Vitramon VJ2225A682KBBAT4X
VJ OMD 6800pF 100V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.226Lx0.250W 5.74mmx6.35mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
VJ2225A682KBBAT4X Overview
Programs on this device are of 0.226Lx0.250W 5.74mmx6.35mm size/dimension.Temperatures greater than -55°C are recommended for stable operation.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 being the highest temperature coefficient.The unit can operate at 100V Volts DC - Rated DC.
VJ2225A682KBBAT4X Features
a size/dimension of 0.226Lx0.250W 5.74mmx6.35mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 100V