VJ2225A331JBLAT4X
Mfr.Part #
VJ2225A331JBLAT4X
Description
CAP CER 330PF 630V NP0 2225
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.226Lx0.250W 5.74mmx6.35mm
Width :
6.35mm
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Length :
5.7404mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
630V
Capacitance :
330pF
Voltage - Rated :
630V
Thickness :
2.1844mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
VJ2225A331JBLAT4X
Vishay / Vitramon VJ2225A331JBLAT4X
VJ OMD 330pF 630V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.226Lx0.250W 5.74mmx6.35mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
VJ2225A331JBLAT4X Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.226Lx0.250W 5.74mmx6.35mm.Temperatures greater than -55°C are needed for stable operation.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.Powered by voltage of 630V, it can be operated with a voltage of rated DC.
VJ2225A331JBLAT4X Features
a size/dimension of 0.226Lx0.250W 5.74mmx6.35mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 630V