VJ2225A222JBCAT4X
Mfr.Part #
VJ2225A222JBCAT4X
Package / Case
2225 (5763 Metric)
Description
CAP CER 2200PF 200V NP0 2225
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Operating Temperature :
125°C
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Voltage - Rated :
200V
Tolerance :
±5%
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
200V
Width :
6.35mm
Capacitance :
2200pF
Length :
5.7404mm
Size / Dimension :
0.226Lx0.250W 5.74mmx6.35mm
Thickness :
2.1844mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Datasheets
VJ2225A222JBCAT4X
Vishay / Vitramon VJ2225A222JBCAT4X
VJ OMD 2200pF 200V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.226Lx0.250W 5.74mmx6.35mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
VJ2225A222JBCAT4X Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.226Lx0.250W 5.74mmx6.35mm.The operating temperature should be greater than -55°C in order to achieve stable operation.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 200V, it can operate.
VJ2225A222JBCAT4X Features
a size/dimension of 0.226Lx0.250W 5.74mmx6.35mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 200V