VJ2220Y155JBBAT4X
Mfr.Part #
VJ2220Y155JBBAT4X
Description
CAP CER 1.5UF 100V X7R 2220
Thickness :
2.1844mm
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Dielectric :
X7R
Voltage - Rated DC :
100V
Width :
5.08mm
Capacitance :
1.5μF
Voltage - Rated :
100V
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Size / Dimension :
0.226Lx0.200W 5.74mmx5.08mm
Tolerance :
±5%
Length :
5.7404mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
VJ2220Y155JBBAT4X
Vishay / Vitramon VJ2220Y155JBBAT4X
VJ OMD 1.5μF 100V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.226Lx0.200W 5.74mmx5.08mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
VJ2220Y155JBBAT4X Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.226Lx0.200W 5.74mmx5.08mm.Temperatures greater than -55°C are needed for stable operation.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is X7R.Powered by voltage of 100V, it can be operated with a voltage of rated DC.
VJ2220Y155JBBAT4X Features
a size/dimension of 0.226Lx0.200W 5.74mmx5.08mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 100V