VJ2220A681KBLAT4X
Mfr.Part #
VJ2220A681KBLAT4X
Description
CAP CER 680PF 630V NP0 2220
Max Operating Temperature :
125°C
Voltage - Rated :
630V
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Size / Dimension :
0.226Lx0.200W 5.74mmx5.08mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness :
2.1844mm
Length :
5.7404mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
630V
Tolerance :
±10%
Capacitance :
680pF
Published :
Width :
5.08mm
Datasheets
VJ2220A681KBLAT4X
Vishay / Vitramon VJ2220A681KBLAT4X
VJ OMD 680pF 630V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.226Lx0.200W 5.74mmx5.08mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
VJ2220A681KBLAT4X Overview
A 0.226Lx0.200W 5.74mmx5.08mm size/dimension program is available for this device.A higher operating temperature is required to achieve stable operation.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0.This device can operate on voltage - Rated DC of 630V.
VJ2220A681KBLAT4X Features
a size/dimension of 0.226Lx0.200W 5.74mmx5.08mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 630V