VJ2220A392KBLAT4X
Mfr.Part #
VJ2220A392KBLAT4X
Description
CAP CER 3900PF 630V NP0 2220
Length :
5.7404mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Voltage - Rated DC :
630V
Width :
5.08mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Voltage - Rated :
630V
Tolerance :
±10%
Thickness :
2.1844mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Capacitance :
3900pF
Size / Dimension :
0.226Lx0.200W 5.74mmx5.08mm
Datasheets
VJ2220A392KBLAT4X
Vishay / Vitramon VJ2220A392KBLAT4X
VJ OMD 3900pF 630V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.226Lx0.200W 5.74mmx5.08mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
VJ2220A392KBLAT4X Overview
Programs on this device are of 0.226Lx0.200W 5.74mmx5.08mm size/dimension.Temperatures greater than -55°C are recommended for stable operation.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 being the highest temperature coefficient.The unit can operate at 630V Volts DC - Rated DC.
VJ2220A392KBLAT4X Features
a size/dimension of 0.226Lx0.200W 5.74mmx5.08mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 630V