VJ2220A392KBAAT4X
Mfr.Part #
VJ2220A392KBAAT4X
Description
CAP CER 3900PF 50V NP0 2220
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness :
2.1844mm
Max Operating Temperature :
125°C
Feature :
Soft Termination, High Voltage
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Length :
5.7404mm
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Width :
5.08mm
Voltage - Rated DC :
50V
Capacitance :
3900pF
Size / Dimension :
0.226Lx0.200W 5.74mmx5.08mm
Datasheets
VJ2220A392KBAAT4X
Vishay / Vitramon VJ2220A392KBAAT4X
VJ OMD 3900pF 50V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.226Lx0.200W 5.74mmx5.08mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
VJ2220A392KBAAT4X Overview
A 0.226Lx0.200W 5.74mmx5.08mm size/dimension program is available for this device.A higher operating temperature is required to achieve stable operation.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0.This device can operate on voltage - Rated DC of 50V.
VJ2220A392KBAAT4X Features
a size/dimension of 0.226Lx0.200W 5.74mmx5.08mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V