VJ2220A152JBLAT4X
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VJ2220A152JBLAT4X
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1500PF 630V NP0 2220
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Factory Lead Time :
16 Weeks
Capacitance :
1500pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Width :
5.08mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Package / Case :
2220 (5750 Metric)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.226Lx0.200W 5.74mmx5.08mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
630V
Tolerance :
±5%
Feature :
Soft Termination, High Voltage
Published :
Voltage - Rated :
630V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
Thickness :
2.1844mm
Length :
5.7404mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mount :
Surface Mount
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Series :
VJ OMD
Datasheets
VJ2220A152JBLAT4X
Vishay / Vitramon VJ2220A152JBLAT4X
VJ OMD 1500pF 630V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.226Lx0.200W 5.74mmx5.08mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
VJ2220A152JBLAT4X Overview
Programs on this device are of 0.226Lx0.200W 5.74mmx5.08mm size/dimension.Temperatures greater than -55°C are recommended for stable operation.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 being the highest temperature coefficient.The unit can operate at 630V Volts DC - Rated DC.
VJ2220A152JBLAT4X Features
a size/dimension of 0.226Lx0.200W 5.74mmx5.08mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 630V