VJ1825Y823KBBAT4X
Mfr.Part #
VJ1825Y823KBBAT4X
Description
CAP CER 0.082UF 100V X7R 1825
Ceramic Capacitors
Dielectric :
X7R
Size / Dimension :
0.183Lx0.252W 4.65mmx6.40mm
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Boardflex Sensitive
Voltage - Rated DC :
100V
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Length :
4.6482mm
Series :
VJ OMD
Tolerance :
±10%
Width :
6.4008mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Feature :
Soft Termination, High Voltage
Voltage - Rated :
100V
Thickness :
2.1844mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
0.082µF
Datasheets
VJ1825Y823KBBAT4X
Vishay / Vitramon VJ1825Y823KBBAT4X
VJ OMD 0.082μF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.183Lx0.252W 4.65mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
VJ1825Y823KBBAT4X Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.183Lx0.252W 4.65mmx6.40mm.Temperatures greater than -55°C are needed for stable operation.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is X7R.Powered by voltage of 100V, it can be operated with a voltage of rated DC.
VJ1825Y823KBBAT4X Features
a size/dimension of 0.183Lx0.252W 4.65mmx6.40mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 100V