VJ1825Y683JBBAT4X
Mfr.Part #
VJ1825Y683JBBAT4X
Description
CAP CER 0.068UF 100V X7R 1825
Width :
6.4008mm
Capacitance :
0.068μF
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated DC :
100V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
4.6482mm
Size / Dimension :
0.183Lx0.252W 4.65mmx6.40mm
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
100V
Thickness :
2.1844mm
Datasheets
VJ1825Y683JBBAT4X
Vishay / Vitramon VJ1825Y683JBBAT4X
VJ OMD 0.068μF 100V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.183Lx0.252W 4.65mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
VJ1825Y683JBBAT4X Overview
A program's size/dimension is 0.183Lx0.252W 4.65mmx6.40mm for this device.Ceramic capacitor is important to maintain the operating temperature above -55°C if you want stable operation.Its coefficient is X7R and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.With the voltage 100V, it is capable of operating.
VJ1825Y683JBBAT4X Features
a size/dimension of 0.183Lx0.252W 4.65mmx6.40mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 100V