VJ1825Y334KBBAT4X
Mfr.Part #
VJ1825Y334KBBAT4X
Description
CAP CER 0.33UF 100V X7R 1825
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Operating Temperature :
125°C
Thickness :
2.1844mm
Size / Dimension :
0.183Lx0.252W 4.65mmx6.40mm
Length :
4.6482mm
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
100V
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Width :
6.4008mm
Published :
Capacitance :
0.33μF
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
100V
Datasheets
VJ1825Y334KBBAT4X
Vishay / Vitramon VJ1825Y334KBBAT4X
VJ OMD 0.33μF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.183Lx0.252W 4.65mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
VJ1825Y334KBBAT4X Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.183Lx0.252W 4.65mmx6.40mm.Stable operation requires a temperature higher than -55°C.This coefficient equals X7R indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.The voltage - Rated DC of 100V allows it to function.
VJ1825Y334KBBAT4X Features
a size/dimension of 0.183Lx0.252W 4.65mmx6.40mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 100V