VJ1825Y225KNXAT
Mfr.Part #
VJ1825Y225KNXAT
Description
CAP CER 2.2UF 25V X7R 1825 EPOXY
Length :
4.5mm
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Series :
VJ
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Feature :
Epoxy Mountable, Non-Magnetic
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Multilayer :
yes
Voltage - Rated :
25V
Dielectric Material :
Ceramic
Number of Terminations :
2
Rated (DC) Voltage (URdc) :
25V
ECCN Code :
EAR99
Terminal Finish :
Silver/Palladium (Ag/Pd)
HTS Code :
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Capacitance :
2.2μF
Width :
6.4mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Height :
2.18mm
Temperature Characteristics Code :
X7R
Pbfree Code :
yes
Surface Mount :
Tolerance :
±10%