VJ1825Y154KXEAR
Mfr.Part #
VJ1825Y154KXEAR
Description
CAP CER 0.15UF 500V X7R 1825
Voltage - Rated DC :
500V
Capacitance :
0.15μF
Temperature Coefficient :
X7R
Max Operating Temperature :
150°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Depth :
6.4mm
Voltage - Rated :
500V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Length :
4.5mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
VJ
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Dielectric :
X7R
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Datasheets
VJ1825Y154KXEAR
VJ 0.15μF 500V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
VJ1825Y154KXEAR Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm.Stable operation requires a temperature higher than -55°C.This coefficient equals X7R indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.The voltage - Rated DC of 500V allows it to function.
VJ1825Y154KXEAR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 500V