VJ1825Y153KBGAT4X
Mfr.Part #
VJ1825Y153KBGAT4X
Description
CAP CER 0.015UF 1KV X7R 1825
VJ OMD
Dielectric :
X7R
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
4.6482mm
Thickness :
2.1844mm
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated DC :
1kV
Max Operating Temperature :
125°C
Width :
6.4008mm
Capacitance :
0.015µF
Size / Dimension :
0.183Lx0.252W 4.65mmx6.40mm
Temperature Coefficient :
X7R
Factory Lead Time :
17 Weeks
Published :
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Datasheets
VJ1825Y153KBGAT4X
Vishay / Vitramon VJ1825Y153KBGAT4X
VJ OMD 0.015μF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.183Lx0.252W 4.65mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
VJ1825Y153KBGAT4X Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.183Lx0.252W 4.65mmx6.40mm.Stable operation requires a temperature higher than -55°C.This coefficient equals X7R indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.The voltage - Rated DC of 1kV allows it to function.
VJ1825Y153KBGAT4X Features
a size/dimension of 0.183Lx0.252W 4.65mmx6.40mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 1kV