VJ1825Y125KBBAT4X
Mfr.Part #
VJ1825Y125KBBAT4X
Description
CAP CER 1.2UF 100V X7R 1825
Factory Lead Time :
16 Weeks
Dielectric :
X7R
Size / Dimension :
0.183Lx0.252W 4.65mmx6.40mm
Published :
Voltage - Rated DC :
100V
Temperature Coefficient :
X7R
Max Operating Temperature :
125°C
Capacitance :
1.2μF
Width :
6.4008mm
Tolerance :
±10%
Length :
4.6482mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness :
2.1844mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
100V
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Datasheets
VJ1825Y125KBBAT4X
Vishay / Vitramon VJ1825Y125KBBAT4X
VJ OMD 1.2μF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.183Lx0.252W 4.65mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
VJ1825Y125KBBAT4X Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.183Lx0.252W 4.65mmx6.40mm.The operating temperature should be greater than -55°C in order to achieve stable operation.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 100V, it can operate.
VJ1825Y125KBBAT4X Features
a size/dimension of 0.183Lx0.252W 4.65mmx6.40mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 100V