VJ1825Y123JBCAT4X
Mfr.Part #
VJ1825Y123JBCAT4X
Description
CAP CER 0.012UF 200V X7R 1825
Thickness :
2.1844mm
Length :
4.6482mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Dielectric :
X7R
Voltage - Rated DC :
200V
Width :
6.4008mm
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Capacitance :
0.012µF
Temperature Coefficient :
X7R
Size / Dimension :
0.183Lx0.252W 4.65mmx6.40mm
Max Operating Temperature :
125°C
Voltage - Rated :
200V
Datasheets
VJ1825Y123JBCAT4X
Vishay / Vitramon VJ1825Y123JBCAT4X
VJ OMD 0.012μF 200V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.183Lx0.252W 4.65mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
VJ1825Y123JBCAT4X Overview
A 0.183Lx0.252W 4.65mmx6.40mm size/dimension program is available for this device.A higher operating temperature is required to achieve stable operation.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is X7R.This device can operate on voltage - Rated DC of 200V.
VJ1825Y123JBCAT4X Features
a size/dimension of 0.183Lx0.252W 4.65mmx6.40mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 200V