VJ1825Y105JBBAT4X
Mfr.Part #
VJ1825Y105JBBAT4X
Description
CAP CER 1UF 100V X7R 1825
Thickness :
2.1844mm
Voltage - Rated :
100V
Length :
4.6482mm
Capacitance :
1μF
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated DC :
100V
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.183Lx0.252W 4.65mmx6.40mm
Width :
6.4008mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Dielectric :
X7R
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
VJ1825Y105JBBAT4X
Vishay / Vitramon VJ1825Y105JBBAT4X
VJ OMD 1μF 100V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.183Lx0.252W 4.65mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
VJ1825Y105JBBAT4X Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.183Lx0.252W 4.65mmx6.40mm.The operating temperature should be higher than -55°C to achieve stable operation.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is X7R.Ceramic capacitor runs on voltage of 100V - Rated DC.
VJ1825Y105JBBAT4X Features
a size/dimension of 0.183Lx0.252W 4.65mmx6.40mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 100V