VJ1825A821KBLAT4X
Mfr.Part #
VJ1825A821KBLAT4X
Description
CAP CER 820PF 630V NP0 1825
Capacitance :
820pF
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Width :
6.4008mm
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.183Lx0.252W 4.65mmx6.40mm
Voltage - Rated DC :
630V
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness :
2.1844mm
Length :
4.6482mm
Voltage - Rated :
630V
Datasheets
VJ1825A821KBLAT4X
Vishay / Vitramon VJ1825A821KBLAT4X
VJ OMD 820pF 630V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.183Lx0.252W 4.65mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
VJ1825A821KBLAT4X Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.183Lx0.252W 4.65mmx6.40mm.Stable operation requires a temperature higher than -55°C.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.The voltage - Rated DC of 630V allows it to function.
VJ1825A821KBLAT4X Features
a size/dimension of 0.183Lx0.252W 4.65mmx6.40mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 630V