VJ1825A510KBBAT4X
Mfr.Part #
VJ1825A510KBBAT4X
Description
CAP CER 51PF 100V NP0 1825
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
100V
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Capacitance :
51pF
Size / Dimension :
0.183Lx0.252W 4.65mmx6.40mm
Voltage - Rated DC :
100V
Width :
6.4008mm
Length :
4.6482mm
Thickness :
2.1844mm
Datasheets
VJ1825A510KBBAT4X
Vishay / Vitramon VJ1825A510KBBAT4X
VJ OMD 51pF 100V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.183Lx0.252W 4.65mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
VJ1825A510KBBAT4X Overview
Programs on this device are of 0.183Lx0.252W 4.65mmx6.40mm size/dimension.Temperatures greater than -55°C are recommended for stable operation.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 being the highest temperature coefficient.The unit can operate at 100V Volts DC - Rated DC.
VJ1825A510KBBAT4X Features
a size/dimension of 0.183Lx0.252W 4.65mmx6.40mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 100V