VJ1825A471JBEAT4X
Mfr.Part #
VJ1825A471JBEAT4X
Description
CAP CER 470PF 500V NP0 1825
Width :
6.4008mm
Capacitance :
470pF
Voltage - Rated DC :
500V
Voltage - Rated :
500V
Thickness :
2.1844mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
4.6482mm
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Size / Dimension :
0.183Lx0.252W 4.65mmx6.40mm
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±5%
Datasheets
VJ1825A471JBEAT4X
Vishay / Vitramon VJ1825A471JBEAT4X
VJ OMD 470pF 500V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.183Lx0.252W 4.65mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
VJ1825A471JBEAT4X Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.183Lx0.252W 4.65mmx6.40mm.In order to achieve stable operation, the operating temperature should be greater than -55°C.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.Ceramic capacitor is able to operate wCeramic capacitorh the voltage - Rated DC of 500V.
VJ1825A471JBEAT4X Features
a size/dimension of 0.183Lx0.252W 4.65mmx6.40mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 500V