VJ1825A470KBCAT4X
Mfr.Part #
VJ1825A470KBCAT4X
Description
CAP CER 47PF 200V NP0 1825
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Width :
6.4008mm
Tolerance :
±10%
Length :
4.6482mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Size / Dimension :
0.183Lx0.252W 4.65mmx6.40mm
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Thickness :
2.1844mm
Max Operating Temperature :
125°C
Voltage - Rated DC :
200V
Voltage - Rated :
200V
Capacitance :
47pF
Datasheets
VJ1825A470KBCAT4X
Vishay / Vitramon VJ1825A470KBCAT4X
VJ OMD 47pF 200V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.183Lx0.252W 4.65mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
VJ1825A470KBCAT4X Overview
A program's size/dimension is 0.183Lx0.252W 4.65mmx6.40mm for this device.Ceramic capacitor is important to maintain the operating temperature above -55°C if you want stable operation.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.With the voltage 200V, it is capable of operating.
VJ1825A470KBCAT4X Features
a size/dimension of 0.183Lx0.252W 4.65mmx6.40mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 200V