VJ1825A470JBGAT4X
Mfr.Part #
VJ1825A470JBGAT4X
Description
CAP CER 47PF 1KV NP0 1825
Voltage - Rated DC :
1kV
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Thickness :
2.1844mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
VJ OMD
Published :
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Capacitance :
47pF
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.183Lx0.252W 4.65mmx6.40mm
Length :
4.6482mm
Factory Lead Time :
17 Weeks
Width :
6.4008mm
Datasheets
VJ1825A470JBGAT4X
Vishay / Vitramon VJ1825A470JBGAT4X
VJ OMD 47pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.183Lx0.252W 4.65mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
VJ1825A470JBGAT4X Overview
Programs on this device are of 0.183Lx0.252W 4.65mmx6.40mm size/dimension.Temperatures greater than -55°C are recommended for stable operation.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 being the highest temperature coefficient.The unit can operate at 1kV Volts DC - Rated DC.
VJ1825A470JBGAT4X Features
a size/dimension of 0.183Lx0.252W 4.65mmx6.40mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 1kV