VJ1825A391KBLAT4X
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VJ1825A391KBLAT4X
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
1825 (4564 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 390PF 630V NP0 1825
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
1825 (4564 metric)
Voltage - Rated DC :
630V
Factory Lead Time :
16 Weeks
Length :
4.6482mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Soft Termination, High Voltage
Applications :
Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
630V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Series :
VJ OMD
Max Operating Temperature :
125°C
Width :
6.4008mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Mount :
Surface Mount
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.183Lx0.252W 4.65mmx6.40mm
Capacitance :
390pF
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Thickness :
2.1844mm
Datasheets
VJ1825A391KBLAT4X
Vishay / Vitramon VJ1825A391KBLAT4X
VJ OMD 390pF 630V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.183Lx0.252W 4.65mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
VJ1825A391KBLAT4X Overview
A program's size/dimension is 0.183Lx0.252W 4.65mmx6.40mm for this device.Ceramic capacitor is important to maintain the operating temperature above -55°C if you want stable operation.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.With the voltage 630V, it is capable of operating.
VJ1825A391KBLAT4X Features
a size/dimension of 0.183Lx0.252W 4.65mmx6.40mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 630V