VJ1825A390JBLAT4X
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VJ1825A390JBLAT4X
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
1825 (4564 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 39PF 630V NP0 1825
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Operating Temperature :
125°C
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Package / Case :
1825 (4564 metric)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Feature :
Soft Termination, High Voltage
Voltage - Rated :
630V
Mount :
Surface Mount
Capacitance :
39pF
Length :
4.6482mm
Series :
VJ OMD
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Width :
6.4008mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±5%
Min Operating Temperature :
-55°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated DC :
630V
Thickness :
2.1844mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Factory Lead Time :
16 Weeks
Size / Dimension :
0.183Lx0.252W 4.65mmx6.40mm
Datasheets
VJ1825A390JBLAT4X
Vishay / Vitramon VJ1825A390JBLAT4X
VJ OMD 39pF 630V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.183Lx0.252W 4.65mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
VJ1825A390JBLAT4X Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.183Lx0.252W 4.65mmx6.40mm.In order to achieve stable operation, the operating temperature should be greater than -55°C.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.Ceramic capacitor is able to operate wCeramic capacitorh the voltage - Rated DC of 630V.
VJ1825A390JBLAT4X Features
a size/dimension of 0.183Lx0.252W 4.65mmx6.40mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 630V