VJ1825A153KBCAT4X
Mfr.Part #
VJ1825A153KBCAT4X
Description
CAP CER 0.015UF 200V NP0 1825
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
0.015µF
Length :
4.6482mm
Width :
6.4008mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Published :
Thickness :
2.1844mm
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.183Lx0.252W 4.65mmx6.40mm
Voltage - Rated DC :
200V
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
200V
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Datasheets
VJ1825A153KBCAT4X
Vishay / Vitramon VJ1825A153KBCAT4X
VJ OMD 0.015μF 200V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.183Lx0.252W 4.65mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
VJ1825A153KBCAT4X Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.183Lx0.252W 4.65mmx6.40mm.The operating temperature should be higher than -55°C to achieve stable operation.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0.Ceramic capacitor runs on voltage of 200V - Rated DC.
VJ1825A153KBCAT4X Features
a size/dimension of 0.183Lx0.252W 4.65mmx6.40mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 200V