VJ1825A152JBLAT4X
Mfr.Part #
VJ1825A152JBLAT4X
Description
CAP CER 1500PF 630V NP0 1825
Length :
4.6482mm
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated DC :
630V
Voltage - Rated :
630V
C0G NP0
Thickness :
2.1844mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Factory Lead Time :
16 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
VJ OMD
Feature :
Soft Termination, High Voltage
Width :
6.4008mm
Capacitance :
1500pF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mount :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.183Lx0.252W 4.65mmx6.40mm
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Datasheets
VJ1825A152JBLAT4X
Vishay / Vitramon VJ1825A152JBLAT4X
VJ OMD 1500pF 630V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.183Lx0.252W 4.65mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
VJ1825A152JBLAT4X Overview
Ceramic capacitor is 0.183Lx0.252W 4.65mmx6.40mm in size/dimension for this device.An operating temperature greater than -55°C is necessary for stable operation.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G NP0.A voltage of 630V is required to operate this capacitor.
VJ1825A152JBLAT4X Features
a size/dimension of 0.183Lx0.252W 4.65mmx6.40mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 630V