VJ1825A103KFEAT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VJ1825A103KFEAT
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
1825 (4564 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 10000PF 500V NP0 1825
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Capacitance :
10000pF
Voltage - Rated :
500V
Max Operating Temperature :
150°C
Package / Case :
1825 (4564 metric)
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Series :
VJ
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
4.5mm
Depth :
6.4mm
Dielectric :
C0G
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Voltage - Rated DC :
500V
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Applications :
GENERAL PURPOSE
Datasheets
VJ1825A103KFEAT
VJ 1825 4564Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm C0G NP0 ±10% 10000pF