VJ1812Y822KBCAT4X
Mfr.Part #
VJ1812Y822KBCAT4X
Description
CAP CER 8200PF 200V X7R 1812
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Applications :
Boardflex Sensitive
Series :
VJ OMD
Published :
Dielectric :
X7R
Thickness :
2.1844mm
Capacitance :
8200pF
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated DC :
200V
Feature :
Soft Termination, High Voltage
Length :
4.6482mm
Width :
3.2004mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
200V
Datasheets
VJ1812Y822KBCAT4X
Vishay / Vitramon VJ1812Y822KBCAT4X
VJ OMD 8200pF 200V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
VJ1812Y822KBCAT4X Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm.Stable operation requires a temperature higher than -55°C.This coefficient equals X7R indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.The voltage - Rated DC of 200V allows it to function.
VJ1812Y822KBCAT4X Features
a size/dimension of 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 200V