VJ1812Y822JBAAT4X
Mfr.Part #
VJ1812Y822JBAAT4X
Description
CAP CER 8200PF 50V X7R 1812
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Thickness :
2.1844mm
Width :
3.2004mm
Capacitance :
8200pF
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm
Voltage - Rated DC :
50V
Length :
4.6482mm
Datasheets
VJ1812Y822JBAAT4X
Vishay / Vitramon VJ1812Y822JBAAT4X
VJ OMD 8200pF 50V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
VJ1812Y822JBAAT4X Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm.Stable operation requires a temperature higher than -55°C.This coefficient equals X7R indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.The voltage - Rated DC of 50V allows it to function.
VJ1812Y822JBAAT4X Features
a size/dimension of 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V