VJ1812Y821KBBAT4X
Mfr.Part #
VJ1812Y821KBBAT4X
Description
CAP CER 820PF 100V X7R 1812
Ceramic Capacitors
Feature :
Soft Termination, High Voltage
Voltage - Rated :
100V
Factory Lead Time :
16 Weeks
Published :
Series :
VJ OMD
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
820pF
Max Operating Temperature :
125°C
Length :
4.6482mm
Voltage - Rated DC :
100V
Applications :
Boardflex Sensitive
Surface Mount
Thickness :
2.1844mm
Width :
3.2004mm
Size / Dimension :
0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Datasheets
VJ1812Y821KBBAT4X
Vishay / Vitramon VJ1812Y821KBBAT4X
VJ OMD 820pF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
VJ1812Y821KBBAT4X Overview
A 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm size/dimension program is available for this device.A higher operating temperature is required to achieve stable operation.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is X7R.This device can operate on voltage - Rated DC of 100V.
VJ1812Y821KBBAT4X Features
a size/dimension of 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 100V