VJ1812Y684KXXAR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VJ1812Y684KXXAR
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.68UF 25V X7R 1812
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Voltage - Rated DC :
25V
Dielectric :
X7R
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated :
25V
Series :
VJ
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Length :
4.5mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Depth :
3.2mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Mount :
Surface Mount
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
0.68µF
Temperature Coefficient :
X7R
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Operating Temperature :
150°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±10%
Datasheets
VJ1812Y684KXXAR
Vishay / Vitramon VJ1812Y684KXXAR
VJ 0.68μF 25V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
VJ1812Y684KXXAR Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm.Temperatures greater than -55°C are needed for stable operation.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is X7R.Powered by voltage of 25V, it can be operated with a voltage of rated DC.
VJ1812Y684KXXAR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 25V