VJ1812Y684KFAAT
Mfr.Part #
VJ1812Y684KFAAT
Description
CAP CER 0.68UF 50V X7R 1812
Voltage - Rated :
50V
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Tolerance :
±10%
Capacitance :
0.68µF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Max Operating Temperature :
150°C
Voltage - Rated DC :
50V
Series :
VJ
Applications :
GENERAL PURPOSE
Length :
4.5mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Depth :
3.2mm
Datasheets
VJ1812Y684KFAAT
Vishay / Vitramon VJ1812Y684KFAAT
VJ 1812 4532Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm X7R ±10% 0.68muF