VJ1812Y682KBFAT4X
Mfr.Part #
VJ1812Y682KBFAT4X
Description
CAP CER 6800PF 2KV X7R 1812
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Width :
3.2004mm
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Thickness :
2.1844mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
17 Weeks
Voltage - Rated :
2000V 2kV
Length :
4.6482mm
Size / Dimension :
0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm
Capacitance :
6800pF
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
VJ1812Y682KBFAT4X
Vishay / Vitramon VJ1812Y682KBFAT4X
VJ OMD 6800pF 2000V 2kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
VJ1812Y682KBFAT4X Overview
This device's program size/dimension is 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm.Ceramic capacitor is necessary to have a temperature that is greater than -55°C for stable operation.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
VJ1812Y682KBFAT4X Features
a size/dimension of 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm