VJ1812Y682KBCAT4X
Mfr.Part #
VJ1812Y682KBCAT4X
Description
CAP CER 6800PF 200V X7R 1812
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Dielectric :
Voltage - Rated :
200V
Capacitance :
6800pF
Width :
3.2004mm
Voltage - Rated DC :
200V
Factory Lead Time :
16 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
4.6482mm
Max Operating Temperature :
125°C
Thickness :
2.1844mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm
Published :
Datasheets
VJ1812Y682KBCAT4X
Vishay / Vitramon VJ1812Y682KBCAT4X
VJ OMD 6800pF 200V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
VJ1812Y682KBCAT4X Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm.Temperatures greater than -55°C are needed for stable operation.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is X7R.Powered by voltage of 200V, it can be operated with a voltage of rated DC.
VJ1812Y682KBCAT4X Features
a size/dimension of 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 200V