VJ1812Y681MXPAT5Z
Mfr.Part #
VJ1812Y681MXPAT5Z
Description
CAP CER 680PF 250V X7R 1812
Tolerance :
±20%
Thickness :
2.1844mm
Mount :
Surface Mount
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
JESD-609 Code :
e3
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Applications :
GENERAL PURPOSE
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Dielectric Material :
Ceramic
Operating Temperature :
-55°C~125°C
1812 (4532 Metric)
Multilayer :
yes
ECCN Code :
EAR99
Factory Lead Time :
22 Weeks
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Height :
2.18mm
Published :
Number of Terminations :
2
Feature :
High Voltage
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Voltage - Rated DC :
250V
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Pbfree Code :
yes
Length :
4.5mm
Capacitance :
680pF
HTS Code :
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Temperature Characteristics Code :
X7R
Width :
3.2mm
Series :
VJ HVArc Guard™
Datasheets
VJ1812Y681MXPAT5Z
Vishay / Vitramon VJ1812Y681MXPAT5Z
VJ HVArc Guard™ 680pF Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C 2 Terminations High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
VJ1812Y681MXPAT5Z Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 250V, it can operate.
VJ1812Y681MXPAT5Z Features
a size/dimension of 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 250V