VJ1812Y681KBEAT4X
Mfr.Part #
VJ1812Y681KBEAT4X
Description
CAP CER 680PF 500V X7R 1812
Capacitance :
680pF
Size / Dimension :
0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm
Surface Mount, MLCC
Dielectric :
X7R
Width :
3.2004mm
Voltage - Rated :
500V
Max Operating Temperature :
125°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Voltage - Rated DC :
500V
Thickness :
2.1844mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Tolerance :
±10%
Length :
4.6482mm
Datasheets
VJ1812Y681KBEAT4X
Vishay / Vitramon VJ1812Y681KBEAT4X
VJ OMD 680pF 500V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
VJ1812Y681KBEAT4X Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm.Stable operation requires a temperature higher than -55°C.This coefficient equals X7R indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.The voltage - Rated DC of 500V allows it to function.
VJ1812Y681KBEAT4X Features
a size/dimension of 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 500V