VJ1812Y473KXBAR
Mfr.Part #
VJ1812Y473KXBAR
Description
CAP CER 0.047UF 100V X7R 1812
Voltage - Rated DC :
100V
Series :
VJ
Tolerance :
±10%
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Length :
4.5mm
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Voltage - Rated :
100V
Max Operating Temperature :
150°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Radiation Hardening :
No
Applications :
GENERAL PURPOSE
Depth :
3.2mm
Capacitance :
0.047µF
Datasheets
VJ1812Y473KXBAR
Vishay / Vitramon VJ1812Y473KXBAR
VJ 0.047μF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
VJ1812Y473KXBAR Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm.Stable operation requires a temperature higher than -55°C.This coefficient equals X7R indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.The voltage - Rated DC of 100V allows it to function.
VJ1812Y473KXBAR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 100V