VJ1812Y393KBPAT4X
Mfr.Part #
VJ1812Y393KBPAT4X
Description
CAP CER 0.039UF 250V X7R 1812
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Thickness :
2.1844mm
Length :
4.6482mm
Series :
VJ OMD
Size / Dimension :
0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Feature :
Soft Termination, High Voltage
Max Operating Temperature :
125°C
Voltage - Rated :
250V
1 (Unlimited)
Published :
Capacitance :
0.039µF
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±10%
Width :
3.2004mm
Voltage - Rated DC :
250V
Datasheets
VJ1812Y393KBPAT4X
Vishay / Vitramon VJ1812Y393KBPAT4X
VJ OMD 0.039μF 250V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
VJ1812Y393KBPAT4X Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm.The operating temperature should be greater than -55°C in order to achieve stable operation.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 250V, it can operate.
VJ1812Y393KBPAT4X Features
a size/dimension of 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 250V