VJ1812Y392KBCAT4X
Mfr.Part #
VJ1812Y392KBCAT4X
Description
CAP CER 3900PF 200V X7R 1812
Size / Dimension :
0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Length :
4.6482mm
Voltage - Rated DC :
200V
Thickness :
2.1844mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
3.2004mm
Voltage - Rated :
200V
Capacitance :
3900pF
Factory Lead Time :
16 Weeks
Published :
Datasheets
VJ1812Y392KBCAT4X
Vishay / Vitramon VJ1812Y392KBCAT4X
VJ OMD 3900pF 200V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
VJ1812Y392KBCAT4X Overview
This device's program size/dimension is 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm.Ceramic capacitor is necessary to have a temperature that is greater than -55°C for stable operation.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.A voltage of 200V can be used for operation.
VJ1812Y392KBCAT4X Features
a size/dimension of 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 200V