VJ1812Y332JBGAT4X
Mfr.Part #
VJ1812Y332JBGAT4X
Description
CAP CER 3300PF 1KV X7R 1812
Length :
4.6482mm
Voltage - Rated DC :
1kV
Max Operating Temperature :
125°C
Width :
3.2004mm
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Min Operating Temperature :
-55°C
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Thickness :
2.1844mm
Capacitance :
3300pF
Size / Dimension :
0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Factory Lead Time :
17 Weeks
Datasheets
VJ1812Y332JBGAT4X
Vishay / Vitramon VJ1812Y332JBGAT4X
VJ OMD 3300pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
VJ1812Y332JBGAT4X Overview
This device's program size/dimension is 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm.Ceramic capacitor is necessary to have a temperature that is greater than -55°C for stable operation.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.A voltage of 1kV can be used for operation.
VJ1812Y332JBGAT4X Features
a size/dimension of 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 1kV