VJ1812Y331JBEAT4X
Mfr.Part #
VJ1812Y331JBEAT4X
Description
CAP CER 330PF 500V X7R 1812
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm
Width :
3.2004mm
Length :
4.6482mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Capacitance :
330pF
Voltage - Rated :
500V
Voltage - Rated DC :
500V
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Thickness :
2.1844mm
Datasheets
VJ1812Y331JBEAT4X
Vishay / Vitramon VJ1812Y331JBEAT4X
VJ OMD 330pF 500V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
VJ1812Y331JBEAT4X Overview
This device's program size/dimension is 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm.Ceramic capacitor is necessary to have a temperature that is greater than -55°C for stable operation.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.A voltage of 500V can be used for operation.
VJ1812Y331JBEAT4X Features
a size/dimension of 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 500V